Stacja Nowy Świat

Książka wybrana na wrześniowy DKK (Dyskusyjny Klub Książki) w mojej bibliotece. Przez ostatnie lata raczej omijałem postapokaliptyczne książki. Masa książek z uniwersum Metro 2033 odstręczała mnie od zainteresowania się tym światem/serią. No, ale „mus” to mus. 😉

Stacja Nowy Świat

Stacja Nowy Świat Bartka Biedrzyckiego to jego drugi tom w serii. Da się jednak czytać tę książkę bez znajomości tomu pierwszego – Kompleks 7215. Tak właśnie zrobiłem.

Warszawa (Polska) w 2015 r. zostaje zbombardowana atomówką. Przeżywają nieliczni, głównie ci pochowani w tunelach metra. Powstaje kilka różnorodnych grup, które z początku są zainteresowane tylko przeżyciem. Ale w końcu musi dojść do konfliktu…

Książka jest podzielona na trzy części, opisujące trzy różne grupy i ich punkty widzenia. Przeszłość miesza się z przyszłością. Całą historię wydarzeń trzeba sobie poskładać. Do pewnego momentu było dla mnie to fajne. Gdy przed „wielką wojną ocaleńców” została zdradzona przyszłość po tym konflikcie, straciłem zapał do książki.

Postacie są raczej wiarygodne. Starzy, znający życie na powierzchni, i młodzi, urodzeni już w tunelach, ciekawie się uzupełniają. Jako warszawiak doceniam też lokalność.  Fabuła nie jest porywająca, wielkiej głębi tam nie ma, ale książka jest wystarczająco dobra. Jeśli nie wiesz co poczytać, a chcesz się po prostu rozerwać, to powinien być dobry wybór.

Dla kogo? Dla tych, który lubią klimaty wojskowe i opisy potyczek, dla fanów Metro 2033.

Moja ocena: 5.5/10. A co ty sądzisz o książce?

Stacja Nowy Świat Bartosz BiedrzyckiTytuł: Stacja Nowy Świat

Autor: Bartek Biedrzycki

Wydawnictwo:  Fabryka Słów, 2015

Ilość stron: 348

ISBN: 9788379640676

 

Książka łapie się do obu projektów – Fantastyczny świat i Poznaję świat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s