Podsumowanie września 2016

Drugi miesiąc bloga za mną. Lepiej niż w sierpniu, ale po szczegóły zachęcam do przeczytania podsumowania. Mam sporo do nadrobienia, bo i sporo się działo, a czasu było za mało.

Blog

Najpopularniejszym postem znów było Jak dobrze wybrać książkę dla siebie? Moim ulubionym postem w tym miesiącu były Japońskie bestsellery 2015/2016, drugi najpopularniejszy post miesiąca. Nie obrodziło wpisami, za dużo działo się poza netem. Jeśli interesuje cię Japonia, polecam też wpis Niezwykła Japonia.

Wyzwania

Fantastyczny świat

nieboW ramach projektu Fantastyczny świat ogółem przeczytałem i obejrzałem historie z ośmiu krajów. We wrześniu przeczytałem: Zawód: wojownik, komiksy Alvina Norge‚a,Y – Ostatni z mężczyzn (tom 1) i Poszukiwacze zaginionego czasu (tom 1). Skończyłem też oglądać sezon 8 i 9 Doktora Who.

Poznaję świat

poznaję świat

W ramach projektu Poznaję świat ogółem przeczytałem i obejrzałem historie z pięciu krajów. We wrześniu przeczytałem dwie książki: argentyński Przekład i brazylijskie Xango z Baker Street.

Inne

Olimpijskie powoli do przodu. Za wolno. 😉 Ledwo kilka książek i nie z tych krajów, co „potrzeba”. Przeczytałem fantastykę, ale nie napisałem recenzji do czytam fantastykę.

Filmy

Rozbrykałem się filmowo i serialowo. I oglądając seriale (Doktor Who sezon 8 i 9) i film w telewizji (Van Helsing). Obejrzałem Mając 17 lat w kinie oraz Southland Tales (Koniec świata) na pokazie kina poza Hollywood. Ten ostatni film koniec końców był zbyt hollywoodzki.

Najlepszy film to w sumie serial – Doktor Who. Można uznać, że sezon 9. Znowu serial dostał laur, w sierpniu było to sense8.  Chyba nie mam szczęścia do filmów. Może coś polecisz?

Książki

Przeczytałem 8 książek i komiksów we wrześniu. Ale nie to, co sobie zaplanowałem w poście Do przeczytania #2. Z tamtej listy skończyłem tylko dwie – Xango z Baker Street i Przekład.

Najlepsza książka to Z Afryki Kapuścińskiego, najlepszy komiks to Azymut tom 1.

Ogółem przeczytałem już 27 książek z planowanych 12.

Muzyka

Muzycznie napisałem tylko o ulubionych piosenkach japońskiego zespołu B’z. Ale to też dlatego, że nie zdążyłem jeszcze opisać koncertu polskiej wokalistki Back To The Ocean na którym byłem. Tymczasem zachęcam do odwiedzenia jej kanału na Youtube.

Podróże

tonkatsuPojawiła się nowa kategoria – podróże. Na wszystkie wpisy o kulturze związane z moimi podróżami. Na razie jedyny wpis to Niezwykła Japonia, związany z moją prelekcją o Japonii w wolskiej bibliotece.

Wydarzenia

Wkrótce pojawi się też kategoria wydarzenia, bo było ich we wrześniu zbyt wiele. A i będą kolejne, w październiku i następnych miesiącach. Nie tylko grywalizacja w bibliotece, w której nie mam czasu uczestniczyć. Poza planszówkami.

 

Jak ci minął wrzesień?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s