Podsumowanie listopada 2016

Szybko minął mi ten listopad, ale na szczescie zdołałem nieco pożyć i poczytać. A nawet popisać. Nie to co w październiku. Tyle, że mam zaległości w uzupełnianiu listy zaliczonych. :/

Blog

kontynentyStworzyłem swój pierwszy tag książkowy o nazwie Kontynenty. Nie jest łatwy, ale warto go zrobić i puścić w świat.

Dwa najpopularniejsze posty w listopadzie to Co powinienem przeczytać? (nadal możesz pisać swoje sugestie) i Recenzjomix #5 – zbiór recenzji obejmujący różnorodne pozycje od września do początku listopada.

Biblioteki

Z końcem listopada skończyła się grywalizacja biblioteczna, w której praktycznie nie brałem udziału bo pracuję na zmiany.

Zapisałem się za to do bibliotek w Śródmieściu i na Mokotowie. Jestem w szoku jakie są różnice między dzielnicami. Kiedyś o tym napiszę. Mam nadzieję.

Wyzwania

Fantastyczny świat

fantastyczny światCałkiem nieźle, jedna książka i dwa komiksy przeczytane w listopadzie. Norweskie Dziecko Odyna, niemiecki komiks Porywacze ciał i kontynuacja francuskiego fantasy. To oznacza 10 krajów.

Poznaję świat

poznaję świat

W ramach poznawania świata jedynie książka z USA (kryminał) i z Polski. Czyli 9 krajów, jeden więcej w porównaniu z październikiem.

A mi się wydawało, że łatwiej powinno pójść z czytaniem książek nie-fantastycznych.

Inne

Olimpijskie wyzwanie powiększyło się o 1 kraj w złotych medalach (Niemcy) i 1 kraj we wszelkich medalach (Norwegia). Odpowiednio: 11/59 i 14/87.

Na wyzwanie Czytam fantastykę IV udało mi się w końcu napisać o czasie recenzję Dziecka Odyna.

Filmy

Voyage of the Damned Doctor WhoNie przypominam sobie bym obejrzał jakiś film w listopadzie. W kinie nie byłem. Lecę głównie na powtórkach starych sezonów i odcinków specjalnych Doktora Who jak już coś czasem oglądam. Co z tego, że znam je na pamięć? 😉

Obejrzałem ostatnio odcinek specjalny z Kylie Minogue. A teraz oglądam znowu serię z Doną. Niezła jest. To chyba zasługa jej wieku. 😉

Książki

Siedem przeczytanych pozycji – książek i komiksów. Kryminał z USA (Miasto glin), książkę… filozoficzną (?) z Japonii (Milczenie bogów), tragikomedię w gwarze śląskiej (mariacka 5), fantasy z Norwegii (Dziecko Odyna), francuski komiks fantastyczny (tom 2 serii Azymut),  niemiecki komiks kryminalno-fantastyczny z wampirami (tom 1 serii Malcolm Max) oraz kryminał polityczny azerskiego autora dotyczący strefy Schengen (Podróż do Transylwanii).

Najlepsza książka to Milczenie bogów, najlepszy komiks to Malcolm Max.

Przeczytałem 4 książki z zaległości. Połowę. Z książką o dysleksji dałem sobie spokój. Mój stosik urósł niezmiernie. Nawet wolne święta to za mało by się wykaraskać. Chyba. To oznacza, że przeczytałem 42 książki z planowanych 12.

Muzyka

Początek miesiąca był pełen Chrisye, także dzięki znajomemu z Paryża. Gdzieś w połowie miesiąca znowu do mnie przywędrowała do mnie piosenka Art of Life zespołu X-Japan z którą mam wiele wspomnień. Końcówka miesiąca to teledysk Jordan Gray pt. Platinium. Polecam wszystkie trzy piosenki.

Podróże

Regularnie kursuję do Łodzi i Mińska Mazowieckiego. Ostatnio miałem trochę więcej czasu i poszwędałem się po Mińsku Mazowieckim. Fajne rzeźby uliczne, stare drewniane domy. Muszę kiedyś tam pojechać na cały dzień i pozwiedzać.

Wydarzenia

W listopadzie wziąłem udział tylko w jednym grywalizacyjnym wydarzeniu w wolskiej bibliotece – spotkaniu z Katarzyną Bereniką Miszczuk. Nie czytałem jeszcze jej książek, fanem zapewnie nie zostanę (dobry wątek romantyczny to nieistniejący wątek romantyczny), ale prawie mnie przekonała do sięgnięcia po którąś z jej książek.

 

A tobie jak minął listopad?

 

 

Reklamy

5 uwag do wpisu “Podsumowanie listopada 2016

    • Nie zapomnij jeszcze o Woli. Ja wszystko do Woli porównuję. W skrócie: organizacja bibliotek (książki, czas pracy etc.). Najbardziej jestem w szoku jeśli chodzi o organizację dostępu do książek. Poczułem się jakbym cofnął się 20 lat wstecz. Dosłownie. Dobrze, że korzystałem na Woli, bo chyba bym się zniechęcił do bibliotek. Napiszę o tym dłuższy post, jak pójdę raz jeszcze do nich.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s